kuchnia japońska

Człowiek uwielbia poznawać nowe smaki. Dlatego tak chętnie sięgamy po dania zagranicznych kuchni. Jedną z nich jest chociażby kuchnia japońska. Co wyróżnia ją spośród innych? Jakich potraw warto skosztować?

Kuchnia japońska, czyli sushi

Wielu z nas kuchnię japońską kojarzy z powodu sushi. Potrawa ta jest niczym innym, jak ryżem zaprawionym octem ryżowym z dodatkami. Zanim trafiła na talerze klientów na całym świecie, był to sposób  na przechowywanie mięsa. Zakopywano je głęboko w ziemi i obsypywano właśnie ryżem. Dzięki temu mogło ono przeleżeć tam nawet kilka miesięcy. Dziś jest ceniona przede wszystkim za bogactwo smaków, świeżość i różnorodną formę. Sushi to połączenie ryb, owoców morza i warzyw. Oryginalna jest także propozycja podania. Są to ręcznie robione wałeczki, które dodatkowo mogą być owinięte płatami sprasowanych alg. Do stworzenia sushi stosuje się takie gatunki ryb jak łosoś, sardele, tuńczyk czy sandacz. Tak przyrządzona potrawa jest niezwykle pożywna i zdrowa.

Ciekawe restauracje z kuchnią japońską – gdzie szukać?

Sushi możemy oczywiście przygotować samemu w domu. Jednak dla osób nieprawionych może to być czasochłonne, a także dość drogie. Dlatego w celu zapoznania się z japońską kuchnią możemy udać się do restauracji. Warto przed tym zrobić dobry research i sprawdzić, kto oferuje tego rodzaju potrawy w miejscu naszego zamieszkania. Ciekawe będą te restauracje, które są prowadzone nie tylko przez pasjonatów kuchni, ale i całej kultury japońskiej. Udając się do takiego lokalu zapewnimy sobie nie tylko doznania smakowe, ale i będziemy mogli też poczuć wyjątkowy klimat. Takie ciekawe restauracje znajdziemy w sieci. Jedna z nich jest dostępna w tym miejscu https://nabe.pl/pl/. Wybierając lokal warto także zwrócić uwagę na opinie innych klientów czy naszych znajomych. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość obserwowania pracy sushi-masterów, czyli kucharzy specjalizujących się w przyrządzaniu tej właśnie potrawy. Jak widać, restauracje znajdują różne ciekawe pomysły na przyciągnięcie klienta. Wybór lokalu ma duży wpływ na nasze doznania smakowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here