derka

Gdy na dworze zaczyna się robić chłodno lub czujemy się lekko podziębieni, naturalnie zakładamy cieplejszą kurtkę lub okrywamy się grubym szalem. Nie inaczej dzieje się w przypadku koni. Tak jak nam, tak i im bywa czasami zimno lub zachorują. Właśnie wtedy na pomoc przychodzi derka. Co warto wiedzieć o tym elemencie jeździeckiego wyposażenia?

Do czego oraz dlaczego, derka jest tak potrzebna?

Okres jesienno-zimowy oraz zimowo-wiosenny, nikogo nie oszczędza. Minusowe temperatury, nie są niczym przyjemnym zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. W szczególności tych starszych, schorowanych i ogolonych. To właśnie one, potrzebują wtedy aby zatroszczyć się nimi trochę bardziej, niż w pełni zdrowymi osobnikami. Te, świetnie radzą sobie z tego typu warunkami, ponieważ dzięki ewolucji, wykształciły skuteczne mechanizmy termoizolacyjne. Derka jest niczym innym, jak po prostu kurtką dla konia. Co ciekawe, jest to element zakładany najczęściej w stajni. To właśnie tam, konie marzną najbardziej. Godziny spędzone w boksie, potrafią doprowadzić słabe zwierze do wyziębienia, a w konsekwencji do poważnych chorób. Poza tym, w tego typu miejscach, bardzo często panuje nieprzyjemny przeciąg. W tym przypadku, zakup derki jest najlepszą decyzją jaką możemy podjąć.

Derka – jakie rodzaje możemy znaleźć na rynku?

W zależności od sytuacji, każdy koń może potrzebować zupełnie innej derki. Wśród dostępnych rodzajów, możemy znaleźć między innymi derkę przeciwdeszczową, która pełni funkcję plandeki i nie posiada żadnych elementów ogrzewających. Wyróżniamy również derki treningowe, stajenne, padokowe, pod siodło, zimowe czy przeciw owadom. Co więcej, każdą z nich możemy znaleźć na stronie https://konik.com.pl/derki. Warto pamiętać, że nie należy derkować koni zdrowych. Może to skutkować pogorszeniem ich odporności. Wyjątki stanowią oczywiście zawody, na których koń musi prezentować się nienagannie, miejsca w których owady są wyjątkowo uciążliwe oraz warunki pogodowe, które są zbyt ciężkie nawet dla w pełni sprawnych koni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here