Fryzury

Zadbane i lśniące włosy to ozdoba zwłaszcza kobiet. Odpowiednie uczesanie może poprawić nasz wizerunek. Jednak jak układać włosy aby wyglądać dobrze? Czy można to zrobić w domu czy najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne salony? Często też zadajemy sobie pytanie jak utrwalić taką fryzurę. Po wyjściu od fryzjera jej trwałość jest znacznie dłuższa od takiej robionej w domu. Jak układać włosy by być zadowolonym? Oto kilka sposobów.
Po pierwsze wszystko zaczyna się już podczas mycia. Warto zakupić odpowiedni szampon, który nie wysuszy włosów, tylko je nawilży. Dodatkowo będzie dbał o regenerację. Warto odżywiać się zdrowo, dbać o odpowiedni dobór witamin oraz składników mineralnych. To wszystko wpływa na kondycję włosów i ich ogólny wygląd. Kolejna kwestia to dobór szamponu oraz odżywki. Wybierajmy te, które nawilżą i odżywią włosy. Dobrze jeśli są łagodne dla skóry głowy. Tutaj warto zapoznać się z ofertą szamponów bez parabenów. Może nie wszystkie będą pieniły się jak te tradycyjne, ale są łagodniejsze dla skóry głowy. Po myciu włosów należy pamiętać żeby ich nie poplątać. Nie jest dobrze kłaść się z mokrymi włosami spać. To pogarsza ogólny wygląd fryzury po porannym wstaniu z łóżka. Najlepiej wysuszyć włosy za pomocą suszarki z chłodnym nawiewem. A rano możemy uczesać się jak tylko chcemy. Na pewno będzie łatwiej. Oczywiście ta rada dotyczy osób, które myją głowę dzień przed, wieczorem.
Jeśli układamy włosy zaczynając od mokrych to dobrym pomysłem będzie modelowanie ich za pomocą szczotki. Odpowiedniej grubości pasma możemy nawijać na szczotkę i tworzyć fryzurę. Utrwalenie lakierem, jednak w nie za dużej ilości jest dobrym pomysłem.
A jak układać włosy na co dzień? Wystarczy jak wspomniany wyżej przykład modelować za pomocą szczotki lub prostownicy. W tej drugiej opcji uzyskamy gładkie, i zdrowo wyglądające włosy. Jeśli chodzi o wybór prostownicy to najlepsza będzie z ceramicznymi płytkami.
Dla bardziej wymagających jest też lista kilku szybkich fryzur.
* Luźny kok. Modny w ostatnim czasie. Związany niedbale, zwykle na czubku głowy. Bardzo praktyczny i wygodny.
* Kucyk. Klasyk ale jakże sprawdzony. Nadaje elegancji lub sportowego wyglądu fryzury. Można go urozmaicać. Wystarczy pasmo włosów owinąć wokół frotki. Na rynku dostępne są ozdoby, które ożywią naszą fryzurę.
* Kok klasyczny. Elegancki i szybki do zrobienia. Wystarczy zapleść kucyk i owinąć go dookoła frotki. Podpiąć wsuwkami dla lepszej trwałości.
Te wszystkie propozycje są szybkie i łatwe w wykonaniu. Jak układać włosy w bardziej wymyślne fryzury? Jest wiele filmików w internecie na ten temat. Często są one zobrazowane krok po kroku. Daje to wiele możliwości oraz poszerzania umiejętności w tej dziedzinie.
Wszystkie upięcia i luźne włosy możemy spryskać lakierem w celu utrwalenia. Nie można z nim przesadzić bo skleimy ze sobą włosy. Będzie to wyglądało nieestetycznie.
Upięć jest wiele. Zawsze chcemy wyglądać profesjonalnie. Wystarczy tylko przejrzeć parę filmików i zabrać się do roboty. Jeśli nie czujemy się za dobrze w tej kwestii to umówmy się na wizytę do fryzjera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here