praca a trening

Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych czynników, które wpływają na nasze samopoczucie oraz ogólne zdrowie. Co jeżeli nasza praca zajmuje większą część dnia? Co jeżeli ciężko połączyć treningi z pracą? Na szczęście są pewne sposoby, aby zawsze móc wykonać swój trening i poprawić sylwetką.

Jak połączyć pracę i treningi?

Typowym problemem współczesnego mężczyzny jest połączenie treningu i pracy biurowej. Oczywiście niektórzy szczęśliwcy mogą cieszyć się swobodnym harmonogramem pracy i niemal nieograniczonym czasem na sport, ale niestety nie wszyscy mają szczęście. Nawet jeśli znajdziemy czas, który możemy poświęcić na sport, nie możemy zapominać o tym, co najważniejsze – odżywianiu się przed i po treningu. Budowa mięśni zależy przede wszystkim od tego, co i jak jemy. Aby ułatwić sobie utrzymanie diety, możemy skorzystać z oferty, którą zapewnia catering dietetyczny Sosnowiec.

Treningi przed pracą, po pracy i w przerwie – kiedy najlepiej trenować?

Jednym ze sposobów połączenia pracy i treningów jest wykonywanie treningów przed pracą. Podstawowa trudność polega na tym, że trening na czczo nie jest dla wszystkich. Trawienie pokarmu trwa co najmniej dwie godziny, dlatego aby rozpocząć trening o 8, powinniśmy zjeść śniadanie o 6 rano. Rozwiązaniem jest porcja 10-20 g białka i prostych węglowodanów na godzinę przed treningiem. Nie zapominajmy o koktajlu BCAA podczas treningu i białku po nim, a także zjedzeniu obfitego śniadania w ciągu godziny po treningu. Z drugiej strony, jeśli trenujemy wieczorem, możemy czasem odczuwać brak energii po dniu roboczym, a także problem z koniecznością jedzenia późnej kolacji. Jeśli chodzi o kolację przy trenowaniu wieczorem, musimy zapomnieć o micie „nie jedz po szóstej” i zjadać kolację po treningu. Teoretycznie najlepszym momentem na wykonywanie treningu jest przerwa obiadowa w pracy, jeżeli jest wystarczająco długa. W takiej sytuacji możemy spokojnie zjeść śniadanie, jak również pełnowartościowy posiłek po treningu. Jedynym problemem są napięte ograniczenia czasowe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że skuteczny trening na budowę mięśni nie musi koniecznie przekraczać 45 minut – powinieneś mieć czas na rozgrzanie i ochłodzenie w ciągu godziny. W tym momencie możesz łatwo odłożyć program. Jest raczej coś do przemyślenia, jeśli ci się nie uda. Jeśli w tygodniu nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu na sport, możemy stworzyć plan treningowy, który będzie obejmować tylko weekendy. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest optymalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here