obrus na świąteczny stół

Boże Narodzenie należy do tego szczególnego okresu, gdy nasza uwaga jest skierowana na naszych gości i bliskie nam osoby. Jednakże oprócz życzeń czy obdarowywania prezentami, warto też przyozdobić stół wigilijny w wyjątkowe obrusy, by także w taki sposób pokazać zebranym, że z ochotą przyjmujemy ich tego szczególnego dnia. Nie od dziś wiadomo, że piękny wygląd stołu wigilijnego w połączeniu z zastawą i potrawami, sprawi, że będzie można czuć się podczas tego wyjątkowego czasu jak u siebie w domu.

Tradycyjny biały obrus na świąteczny stół

Jak nakazuje tradycja zgodnie ze zwyczajem Świąt Bożego Narodzenia obrus świąteczny, musi być koloru białego. Choć od tej zasady są odstępstwa to jednak biel to klasyczny wybór, który sprawdza się w każdym domu jak i praktycznie w każdej dekoracji. Biały obrus to także stojąca za tym symbolika. Otóż obrusy świąteczne tego koloru są symbolem czystości, łagodności oraz dobra i spokoju, a więc mają odznaczać dobrą wolę i radość z dnia Bożego Narodzenia, jaka ma miejsce tego dnia u domowników. O czym należy wiedzieć, biały jest dość uniwersalnym kolorem, dlatego też aranżacje w bieli pasują niemalże do każdych stylów. I tak więc jasny obrus z powodzeniem sprawdzi się zarówno do białej, jak i kolorowej zastawy stołowej i wielobarwnych świątecznych dekoracji. Taki obrus może posiadać delikatne wzory jak np. płatki śniegu lub choinki wraz z dodatkowymi ozdobnikami.

Materiał używany do obrusów świątecznych

Obrusy świąteczne, takie jak https://www.firantex.pl/pol_m_Obrusy_Obrusy-swiateczne-495.html różnią się od siebie nie tylko kolorem i wzorem, lecz wielkością i wykorzystanym materiałem. To wszystko bardzo ważne cechy, lecz to właśnie materiał powinien mieć największe znaczenie przy jego wyborze. Obrusami świątecznymi dekorujemy stoły przy ważnych okazjach, a tych w ciągu roku takich jak Boże Narodzenie nie ma zbyt wiele. Dlatego warto pamiętać, by obrus służył także przy kolejnej uroczystości. Od materiału zależy przecież to czy będzie trwały i czy pozostanie odporny na plamy i zagięcia. Wybór przeważnie jest między naturalnymi materiałami lub syntetycznymi tkaninami oraz połączenie obu. Obrusy świąteczne naturalne są dosyć wytrzymałe i znacznie trwalsze niż syntetyczne odpowiedniki. Tak samo są łatwiejsze w praniu i czyszczeniu. Obrusy z lnu są wyjątkowo odporne na zabrudzenia i trwalsze od bawełnianych. Za to są podatne na gniecenie. Obrusy świąteczne z syntetyku zdecydowanie łatwiej wyczyścić i wyprasować, lecz ich wadą jest widoczna sztuczność oraz nieco gorsze wykonanie co przekłada się na mniejszą jakość materiałów i niska wytrzymałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here