Kolczyki łapacz snów – piękno i magia w jednym

0
1215

Kolczyki łapacz snów należą współcześnie do jednych z bardziej popularnych ozdób uszu. Dostępne są na rynku w bardzo wielu odsłonach i z tego względu komponują się idealnie z rozmaitymi stylizacjami. Sporo kobiet docenia je głównie za ich walory dekoracyjne. Nie brakuje jednak płci pięknej, która wierzy także w magiczny wydźwięk tego typu kolczyków.

Kolczyki łapacze snów – czym się charakteryzują?

Pierwsze łapacze snów konstruowane były przez plemiona indiańskie zamieszkujące Amerykę Północną. Budowa łapacza snów to okrąg, w który jest wpleciona sieć. Od dołu okrąg jest oryginalnie zdobiony. W tym celu wykorzystywano giętkie gałązki drzew, roślinne włókna, cienkie ścięgna, naturalne włosie oraz pióra. Motyw łapacza snów nie bez powodu stał się obecnie tak bardzo powszechny przy produkcji biżuterii. Kształt koła zawsze prezentuje się twarzowo, a wzbogacenie go w dekoracje jedynie potęguje pozytywny efekt wizualny. Jednocześnie idea konstrukcji łapacza snów pozwala na stworzenie biżuterii bardzo subtelnej. Z tego względu kolczyki łapacz snów należą dziś do bardzo modnych i stylowych. Chętnie wybierają je kobiety wyznaczające najnowsze trendy w modzie.

Biżuteria z elementem magii – dajmy się ponieść fantazji

Tradycyjnym łapaczom snów, które wytwarzane były tylko i wyłącznie z materiałów naturalnych przypisywano magiczne właściwości. Wierzono, że przedmioty te potrafią zatrzymywać senne koszmary i jednocześnie umożliwiać przedostawanie się snów optymistycznych i o pozytywnym, przyjemnym zabarwieniu. Łapacze snów umiejscawiane były więc przy wejściach do indiańskich namiotów oraz przy łóżkach. Współcześnie osoby wierzące w magię oraz ezoterycy nadal wierzą w moc łapacza snów. Uważa się jednak, że musi on być wykonany przez odpowiednią osobę, która posiada zdolności przekazywania właściwej energii pochodzącej ze świata niematerialnego na przedmioty namacalne. Tak więc, ręcznie wykonane kolczyki łapacz snów mogą jak najbardziej cieszyć się magiczną mocą, o ile zostaną wykreowane przez właściwą artystkę. Warto zaznaczyć jednak, że Kościół katolicki mocno krytykuje tego typu wierzenia.

Kolczyki pasujące do wielu stylizacji – wybierz swój model

Kolczykom łapacz snów trudno odmówić niezwykłego efektu dekoracyjnego. Delikatne, subtelne i zdobione na bardzo wiele sposobów inspirują wieloma, oryginalnymi fasonami. Niewielkie, wykonane jedynie ze srebra i ewentualnie upiększone cyrkoniami będą idealnym dodatkiem do najbardziej eleganckich kreacji. Z drugiej strony uwagę przykuwają pokaźne kolczyki łapacz snów w stylu boho. Wykonywane są one z rozmaitych materiałów, w tym także z barwionych, sztucznych piór. Świetnie pasują nie tylko do hippisowskich kreacji. Doskonale współgrają z trendem eco, etnicznym oraz z nowoczesnym stylem młodzieżowym. Takie kolczyki założyć można do super modnych w tym sezonie długich, zwiewnych i falbaniastych sukienek. Całość stylizacji perfekcyjnie podkreśli stylowa, dżinsowa bomberka oversize.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here