Na co zwracać uwagę, wybierając trampolinę do ogrodu?

0
590

Trampolina to akcesorium, które często jest wykorzystywane do zabawy z dziećmi. Pozwala na ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i sprawia, że każdy może odkryć w sobie na nowo wewnętrzne dziecko. Jednak na co zwrócić uwagę podczas samego zakupu, aby trampolina ogrodowa faktycznie się sprawdziła?

Dwa rodzaje trampoliny ogrodowej

Trampoliny ogrodowe są bez wątpienia najbardziej popularnymi rodzajami trampolin, z jakimi możemy mieć do czynienia. Znacznie rzadziej w warunkach domowych wybierane są trampoliny przeznaczone do użytkowania we wnętrzach. Jednak również te ogrodowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje.

Pierwszy rodzaj trampolin to te, które zostały wyposażone w siatkę. Dzięki takiej osłonie zewnętrznej krawędzi chronią użytkowników przed upadkiem na ziemię. Trampoliny do ogrodu z siatką są więc szczególnie polecane dla dzieci, które czasem nie potrafią dobrze manewrować na niestabilnych powierzchniach i w przypadku których naprawdę nietrudno o upadek. Ich wadą może być jednak to, że nawet po złożeniu zajmują nieco więcej miejsca niż trampoliny bez siatek.

Ogrodowe trampoliny bez siatek są dla wielu osób znacznie poręczniejsze, ponieważ zajmują mniej miejsca niż te z siatkami. Można je łatwiej przechowywać, ale też mniej rzucają się w oczy, stojąc w ogrodzie. Są świetnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na jego gustownym wyglądzie, niezależnie od tego, że jednocześnie będzie atrakcyjnym miejscem do zabaw najmłodszych. Niestety, ze względu na brak zabezpieczenia może zdarzyć się na nich upadek, więc zalecamy, aby młodsze dzieci korzystały z nich tylko pod kontrolą rodziców.

Trwałe elementy konstrukcyjne

Kolejnym ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest sposób wykonania trampoliny. Ze względu na to, iż będzie intensywnie wykorzystywana, musi być wyposażona w mocne, trwałe elementy. Co równie ważne, trampolina powinna posiadać solidną podstawę i łącza, które zapewnią jej stabilność i brak jakichkolwiek problemów w trakcie użytkowania.

Ważny jest także rodzaj metalu, wykorzystanego do przygotowania trampoliny. Ze względu na to, że znajdzie się ona w ogrodzie, powinna być stworzona z jak najmocniejszego i odpornego na korozję metalu. Stelaż z kolei powinien być zabezpieczony miękką pianką, by dzieci nie zrobiły sobie krzywdy podczas upadku na niego.

Dobrze naprężona i zapinana siatka

O siatce zabezpieczającej powiedzieliśmy już całkiem sporo, ale ze względu na to, iż jest ona elementem zabezpieczającym dzieci, warto zatrzymać się przy niej jeszcze na chwilę. Aby uniknąć jakichkolwiek wypadków, siatka powinna być dobrze naprężona i zapinana na mocny zamek, który sprawi, że dzieci nigdy nie wypadną poza obręb trampoliny. Wykonana z mocnego sztucznego materiału nie ulegnie również rozerwaniu, niezależnie od tego, że będzie ulegała naprężeniom podczas skoków i oddziaływaniu warunków atmosferycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here