Poradnik brafittingu – rodzaje i sposoby noszenia biustonosza

0
909

Biustonosze damskie do rodzaj bielizny, który chroni nasze biusty przed wieloma czynnikami. Jego noszenie przyczynia się do lepszej prezentacji sylwetki i jest podporą dla kręgosłupa. Stanik pełni także funkcje dekoracyjne. W zależności od zapotrzebowania możemy kupować biustonosze sloggi na podstawie ich przeznaczenia.

Rodzaje biustonoszy

  • Biustonosz pełny (ang. full-cup)

To zabudowany typ stanika, który zakrywa całe piersi. Jest doskonałym rozwiązaniem do codziennego stosowania. Z powodzeniem może być stosowany do prostych t-shirtów, sukienek lub swetrów bez wyraźnego dekoltu. Najlepszy biustonosz sloggi to full-cup skrojony z bocznym panelem zbierającym.

  • Biustonosz z wcięciem na mostku (ang. plunge)

Ten rodzaj biustonosza posiada dość wyraźne wcięcie pomiędzy miseczkami. Stworzone są do noszenia pod ubraniami z dekoltem w kształcie litery „V”. Ciekawie eksponują małe zagłębienie wokół miseczek. Dodatkowo są doskonałe do przedstawiania ładnego zarysu biustu. Wcięcie na mostku chroni biustonoszowi sloggi przed zbyt sterczącymi piersiami.

  • Balkonetka (balkonik; ang. balcony, balconette)

To najchętniej wybierany przez Panie tym biustonosza. Z uwagi na jego popularność kroje bakonetki mogą się znacząco różnić. Jednakże można podać kilka cech podstawowych. Przy stanikach typu balkonik piersi są średnio zabudowane, gdzie linia górna jest delikatnie pozioma. Kobiecy biustonosz sloggi o kroju balkonetki nadaje się do dekoltów o średniej głębokości. Jest doskonały do codziennego noszenia wraz z bluzkami o okrągłym lub kwadratowym dekolcie.

  • Bardotka (ang. strapless)

Ten krój biustonosza jest całkowicie pozbawiony ramiączek. Często zwany „bezramiączkowym” zyskał swoją popularność jako stanik pod sukienki wizytowe. Dla lepszej stabilizacji piersi bardotka posiada silikonowe paski lub miseczki. Polski biustonosz sloggi typu bardotka składa się z poziomej linii górnej krawędzi. Niektóre modele posiadają głębokie wycięcie w okolicach mostka. Modele z wycięciem nadają się do sukienek i bluzek z głębokim dekoltem. Prościej mówiąc: bardotka to stanik do ubrań bez ramiączek. Nadaje się do strojów o bardzo cienkich ramiączkach typu spaghetti.

  • Fason przedłużony (ang. longline, zwany też półgorsetem)

Ten rodzaj stanika może posiadać praktycznie każdy wymieniony wyżej rodzaj miseczki. Cechą charakterystyczną jest przedłużony pas biustonosza. Może posiadać pionowe usztywnienie. Jest szczególnie ceniony przez miłośniczki stylu retro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here