Lato to trudny czas dla naszych stóp – szczególnie o tej porze roku dają się we znaki buty ze słabą wentylacją, powodujące nadmierne pocenie i odparzenia. Warto więc zadbać o to, by jak najwięcej czasu spędzać w przewiewnym, lekkim obuwiu, takim jak klapki czy sandały. Skórzane damskie klapki to jedna z chętniej wybieranych opcji. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach można je nosić.
Skórzane klapki damskie na co dzień
Do chodzenia po ulicach najlepiej sprawdzają się buty z naturalnych materiałów i z dobrze amortyzowaną podeszwą. Skórzane klapki damskie, obok różnych płóciennych butów są więc najlepszą możliwą opcją. Wiele osób decyduje się – z różnych powodów – na klapki wykonane z innych materiałów. Warto wtedy upewnić się, czy zapewniają odpowiednią wentylację, zwłaszcza w miejscach, w których stykają się ze stopą. Niektóre materiały naśladujące skórę mają identyczne właściwości, co skóra naturalna, jednak tańsze zwykle bardziej przypominają plastik. Dlatego naturalne skórzane klapki damskie są najbezpieczniejszą opcją, jeżeli chodzi o zdrowie stóp. Warto wiedzieć, że występują zarówno w klasycznych wariantach – z grubą podeszwą i szerokimi paskami, jak i w delikatniejszych, na cienkiej podeszwie i wyposażone w cienkie rzemyki.
Skórzane klapki damskie do pracy
W zawodach wymagających wielogodzinnego stania i chodzenia szczególnie ważna jest odpowiednio wyprofilowana wkładka i dobra stabilizacja stopy. Modele skórzanych klapek damskich wykonane z myślą o noszeniu w pracy można znaleźć np. na stronie https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/Klapki-skorzane/2178494. Warto przy tym pamiętać, że nie w każdym miejscu takie obuwie jest dopuszczalne. W większości biur obowiązuje dość formalny dress code, ale w szpitalach czy kuchniach damskie klapki skórzane lub naśladujące skórę są bardzo popularne. Warto wiedzieć, że często mają tak zwaną profilaktyczną wkładkę, zapewniającą optymalny układ stopy zarówno przy staniu, jak i podczas chodzenia. Z tego powodu na takie buty decydują się osoby, którym zdrowie szczególnie leży na sercu – lekarze i pielęgniarki.