Sushi bar

Sushi w naszym kraju zrobiło się niezwykle popularne. Polacy pokochali je za oryginalny smak i różnorodne możliwości komponowania ze sobą produktów. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ nie jest tajemnicą, że kuchnia japońska uchodzi za najzdrowszą. Jest ona bardzo bogata w ryby, owoce morza i warzywa. A to spore przeciwieństwo w stosunku do kuchni polskiej.

Kuchnia japońska – dlaczego warto się nią zainteresować?

Zanim konkretnie o sushi, to kilka zdań o samej kuchni japońskiej. Przede wszystkim dominują w niej ryby i różnego rodzaju owoce morza, tofu, warzywa, ryż, wodorosty i grzyby. Wbrew pozorom można z nich przygotować naprawdę wiele ciekawych i pełnowartościowych dań. Co więcej, będą one niskokaloryczne i pozbawione zbędnych tłuszczy i cukrów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Japończycy po obiedzie nie zasiadają do deseru, a do zielonej herbaty. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ jest ona dobrym źródłem przeciwutleniaczy. Oczyszcza więc organizm z toksyn, które się w nim gromadzą. Wspomnieć należy również o tym, że Japończycy spożywają posiłki powoli, a udowodnione zostało, że wówczas organizm szybciej się najada i daje sygnał o sytości.  Patrząc na te aspekty od razu widać różnice między kuchnią japońska a polską, w której dominuje mięso, a warzywa są na dalszym planie. Polacy uwielbiają również słodycze, co nie pasuje do kraju kwitnącej wiśni.

Sushi – bar czy domowe?

Wiemy już, że kuchnia japońska jest niezwykle zdrowa i że naprawdę warto się nią zainteresować. Wróćmy jednak do samego sushi, po które najczęściej sięga się z myślą o Japonii. Czym dokładnie jest sushi? Jest dietetyczne danie składające się z ryżu, alg i ryby. Choć tu należy zaznaczyć, że wszystko zależy od tego jaki rodzaj sushi będzie przygotowywany. Kupując danie w sushi bar np. https://sushicorner.pl/ można liczyć na smaczne danie, wykonane z precyzją i zaangażowaniem. Będzie więc nie tylko smacznie, ale również bardzo ładne wizualnie. Niestety szykując sushi w domu, zwłaszcza przez kilka pierwszych razy nie można liczyć na takie efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here