Catering dietetyczny – cztery rzeczy na które musisz zwrócić uwagę!

Catering dietetyczny jest w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Jego rozwiązania takie jak dieta pudełkowa są w związku z tym coraz łatwiej dostępne. Docierają bowiem również do małych miejscowości. Właśnie dlatego, podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze diety z dowozem do domu.

Po pierwsze – rodzaj menu

Wybór jadłospisu to podstawowa kwestia przy zamawianiu takiego rozwiązania dietetycznego. Jako iż klienci trafiają do firm cateringowych z różnych powodów, to muszą mieć możliwość dopasowania diety do swoich indywidualnych potrzeb. Właśnie dlatego przedsiębiorcy przedstawiają co najmniej trzy warianty diety, które jeszcze można pod pewnymi względami modyfikować. Pierwsza z nich jest zazwyczaj opcja bardzo uniwersalna przeznaczona dla osób, które chcą utrzymać posiadaną wagę lub minimalnie ją zredukować. Taka standardowa dieta jest również dobra dla osób, które tolerują wszystkie pokarmy, chcą się zdrowo odżywiać, a nie mają na to czasu, czy odpowiednich umiejętności kulinarnych lub wiedzy dietetycznej. Kolejne rozwiązania są już znacznie bardziej sprecyzowane. Mogą one być przeznaczone dla osób będących wegetarianami lub weganami. Często znaleźć można również fit catering oparty na rybach lub ich całkowitej eliminacji. Bardzo ważne jest również to, że wiele firm oferuje możliwość wprowadzenia zmian w proponowanych wariantach. Polegają one np. na wykluczeniu uczulających składników.

Po drugie – ilość porcji oraz ich wartość energetyczna

Wybór motywu przewodniego składników diety to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Trzeba również ustalić jaka ilość dań ma być dostarczana. Dietetycy, a także osoby związane ze zdrowym odżywianiem zdecydowanie rekomendują pięć posiłków dziennie. Mają to być mniejsze, ale częstsze porcje jedzenia, które zagwarantują piękną sylwetkę. Mimo to cześć firm oferuje rozwiązania składające się z trzech, czy tylko jednego posiłku. Okazuje się jednak, że wówczas resztę należy uzupełnić we własnym zakresie. Ciekawym rozwiązaniem jest np. zamówienie wyłącznie lunch, na którego przygotowanie zazwyczaj nie starcza czasu. Następną kwestią jest kaloryczność wszystkich dań. Tą należy ustalić po: konsultacji z dietetykiem, trenerem lub wykorzystaniu wskaźnika BMI, czy BMR. Warto zaznaczyć, że wszystkie te opcje nie wykluczają się wzajemnie.

Po trzecie i czwarte – koszta i dostawa

Wybierając dietę pudełkową należy dokładnie przyjrzeć się kwotą, które należy uiścić za zamówione posiłki. Cenniki dostępne są na stronach firm zajmujących się takimi dostawami. Do nich należy np. https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/poznan. Zwrócić uwagę trzeba na fakt, iż ceny uzależnione są od wyżej opisywanych czynników (rodzaj diety, kaloryczność i ilość posiłków). Nie bez znaczenia jest również czas trwania umowy na dostawy. Wiele firm oferuje niższe ceny przy długofalowej współpracy. W ostatnim etapie składania zamówienia wybiera się miejsce i godzinę dowozu. Choć ten ostatni i tak odbywa się wcześnie rano, by wszyscy mieli szansę na spożycie pełnowartościowego śniadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here