Zabawki, które pozytywnie zaskoczą twoje dziecko

Poszukując oryginalnego upominku dla dziecka, warto zwrócić uwagę na mniej popularne, ale jednocześnie ciekawe zabawki. W zbiorach najmłodszych członków rodziny zwykle znajduje się mnóstwo modnych przedmiotów, dlatego nietuzinkowa zabawka może okazać się wyjątkowym podarunkiem. Które zabawki zainteresują malucha i jakie są ich zalety?

Puzzle i klocki z drewna, czyli fajne zabawki przyjazne środowisku

Roczne dzieci chętnie bawią się klockami i układają puzzle. Warto pójść tym tropem i zwrócić uwagę na zabawki drewniane, które składają się z dużych elementów, następnie układanych w jedną konkretną całość. Ten typ zabawy ćwiczy dziecięcą spostrzegawczość i rozwija w maluchu dokładność i precyzję. Budowanie domu lub zamku, tak samo jak tworzenie z drewnianych elementów postaci ludzkich lub zwierzęcych, sprawia, że wyobraźnia dziecka pracuje na najwyższych obrotach i stymuluje jego kreatywność. Nowoczesna zabawka z drewna może mieć też formę układanki, która posiada otwory o różnych kształtach. Do nich należy dopasować poszczególne elementy, aby ułożyć konkretną przestrzeń. Warto wiedzieć, że zabawki drewniane podobają się dzieciom, ponieważ są kolorowe i charakteryzują się fantazyjną stylistyką. Nie może być tutaj mowy o nudzie. Maluch będzie zachwycony, gdy otrzyma paczkę wypełnioną puzzlami lub klockami z drewna. Dodatkowym atutem takich zabawek jest fakt, że są one bardziej przyjazne dla środowiska niż przedmioty wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Świadome robienie zakupów powinno stać się naszą codzienną rutyną i dotyczyć nie tylko produktów żywnościowych, ale także wszystkiego, co wkładamy do naszych koszyków.

Nauka poprzez zabawę, czyli dlaczego warto podarować dziecku drewniane przybory szkolne

Tym, co zachęci dziecko do pierwszych prób posługiwania się przyborami szkolnymi, mogą okazać się kolorowe zabawki drewniane. Dekoracyjny długopis z drewna to idealny upominek dla kilkulatka, który niedługo pójdzie do szkoły. Będzie on pełnić dwie funkcje jednocześnie: oryginalnej zabawki i wygodnego przyboru do pisania. Na rynku z łatwością znajdziemy drewniane długopisy, które są dedykowane dla maluchów. Ich wielkość sprawia, że dziecko nie odczuwa dyskomfortu podczas prób pisania, a ciekawe wzornictwo motywuje do tego, aby sięgać po nie z przyjemnością. Zestaw fantazyjnie zdobionych i solidnie wykonanych przyborów szkolnych to idealny pomysł na prezent, który nie tylko cieszy oko, ale jest również praktyczny. Nauka poprzez zabawę to forma edukowania dzieci polecana przez pedagogów. Zabawki drewniane na pewno przydadzą się w realizacji tego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here