Jak dostać się nad fiordy, czyli ile kosztują bilety promowe do Norwegii?

Podróż do Norwegii można zaplanować z użyciem rozmaitych środków lokomocji. Z Polski warto rozważyć rejs promem. Jak długo trwa taka podróż i ile trzeba za nią zapłacić?

Samochodem lub pociągiem – czy to możliwe?

Podróż do Norwegii nie należy do najkrótszych. W zależności od wyboru trasy zajmuje to od jednego do dwóch dni. Do Norwegii możemy wjechać od strony Szwecji i wówczas wiąże się to z przejazdem przez Niemcy i Danię. Chyba, że wybierzemy się w rejs promem, wówczas czeka nas tylko kilkaset kilometrów jazdy samochodem. Do Norwegii możemy także udać się przez Rosję czy Finlandię. Jednak w tych wariantach musimy być gotowi na kontrole celne. Na przejściu granicznym w Borisoglebsky w Rosji i Storskog w Norwegii będziemy musieli poddać się kontroli paszportowej. Główną drogą prowadzącą do Norwegii jest europejska E6, która wiedzie przez Malmo, Helsingborg i Goteborg. Jadąc tą trasą granicę przekroczymy w Svinesund. Z Finlandii natomiast dotrzemy drogą E8. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem będzie jednak podróż pociągiem. Norwegowie mają rozbudowaną sieć kolejową, która łączy ich kraj z innymi europejskimi państwami. Stałe kursy są wykonywane chociażby na trasie Oslo – Kopenhaga, Oslo – Sztokholm, czy Oslo – Goteborg. Z głębi kontynentu natomiast kursują pociągi nocne z wagonami sypialnymi. Warto podkreślić, że standard w norweskiej drugiej klasie jest dość wysoki.

Bilety promowe do Norwegii – gdzie kupić?

Jeśli zdecydujemy się na przeprawę promową, to do wyboru mamy trzy opcje. Nie mamy bowiem z Polski bezpośredniego połączenia tym środkiem lokomocji. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest prom do Szwecji, a następnie podróż samochodem. Do norweskiej granicy jest około pięćset kilometrów, dlatego warto wybierać rejsy nocne. Bilety promowe do Norwegii możesz zamówić np. pod tym linkiem https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,norwegia.html. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z portu w Kiel. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie, gdy wyruszamy z zachodniej Polski. Jeszcze inną opcją jest podróż samochodem do Danii i skorzystanie z jednego z połączeń: Hirtshals – Kristiansand – Stavanger – Bergen, Hirtshals – Larvik, Frederikshavn – Oslo. Jak widać, podróż jest przynajmniej dwuetapowa, co sprawia, że bilety są tylko jednym z wydatków. Mimo to firmy, u których możemy zakupić bilety promowe do Norwegii, gwarantują wsparcie na każdym etapie podróży. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to warto skorzystać z formularza kontaktowego. Pomoc specjalistów może okazać się nieoceniona i pozwoli zaoszczędzić na ewentualnych karach, chociażby z tytułu nadbagażu. Kupując bilety promowe do Norwegii przez internet oszczędzamy swój czas i pieniądze. Ceny są bowiem pozbawione dodatkowych prowizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here