kapcie góralskie

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że to właśnie stopy stanowią tę część ciała, która najbardziej narażona jest na działanie niskich temperatur. I wbrew ogólnym przekonaniom – nie tylko zimą. Wieczory w okresie jesienno-wiosennym także bywają chłodne. Rozwiązaniem są kapcie góralskie, które niezależnie od pory roku zapewnią maksymalny komfort termiczny i wygodę. Wykonane z naturalnej, oddychającej skóry, a do tego idealnie dopasowujące się do stopy – stanowią doskonały wybór dla wszystkich osób, które w zaciszu własnego domu cenią sobie dobre samopoczucie.

Kapcie góralskie to nie tylko wygoda noszenia…

Nazywane zakopiankami czy bamboszami – choć kapcie góralskie funkcjonują pod wieloma określeniami, tak naprawdę łączy je jedno – miękkość, wytrzymałość i staranne wykonanie. Wyłożone futerkiem i wykończone skórą stanowią element stylistyki podhalańskiej. Ze względu na zastosowanie naturalnych materiałów, oprócz komfortu i wygody, wykazują się właściwościami zdrowotnymi. Niewiele osób wie, że noszenie takich kapci może w istotnym zakresie przyczynić się do zmniejszenia obrzęków, a także złagodzić sztywność stawową.

Kapcie góralskie – rodzaje

Jednym z najpopularniejszych modeli kapci góralskich są te sięgające kostki. Wsuwane, wyściełane miłym i delikatnym wypełnieniem, otulone kołnierzem z miękkiej wełny owczej o zwiększonej gęstości, która nie uczula, nie gryzie oraz nie powoduje podrażnień skóry. Uzupełnione o wytrzymałą podeszwę z termokauczuku zapewniają długie i bezproblemowe użytkowanie. Co ważne, mimo że są zabudowane, to stopa może w nich swobodnie oddychać. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie naturalnych i zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza materiałów.

Wsuwane to kolejny, równie popularny model kapci góralskich. Wykonane z miękkiej skóry naturalnej, z łatwością dopasowują się do kształtu stopy, zapewniając należny komfort i wygodę – niezależnie od panujących za oknem warunków atmosferycznych. Wypełnienie z naturalnej wełny nie tylko ogrzewa, ale również pozwala skórze oddychać – nie powodując podrażnień, alergii czy uczuleń.

Klapki z futerkiem stanowią ostatni model kapci góralskich, których niekwestionowaną zaletą jest uniwersalność zastosowania. Mogą być noszone przez cały rok i co ciekawe – nie tylko w domu. Wiele trendsetterek i blogerek wybiera je jako uzupełnienie miejskich, wiosenno-letnich stylizacji. I nic dziwnego, albowiem wyróżniają się wysoką estetyką oraz wygodą noszenia, której niestraszne intensywne użytkowanie czy trudne warunki pogodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here