objawy bezsenności

Bezsenność u dzieci jest to jedna z odmian zaburzeń snu. Gdy nic z tym nie zrobimy może doprowadzić do wielu różnych trudności. W przypadku przejściowych problemów z zasypianiem nie powinnismy siać paniki. Zdecydowanie inaczej jest wtedy, gdy bezsenne noce przytrafiają się dziecku bardzo często. Brak snu komplikuje życie każdego człowieka, bez znaczenia czy to dziecko, czy osoba dorosła.

Jak rozpoznać bezsenność u dzieci?

Wielu osobom wydaje się, że zdiagnozowanie bezsenności u dziecka jest bardzo prostym zadaniem. Faktycznie niektóre dzieci, gdy dopadną ich problemy ze snem, zgłaszają ten fakt rodzicom. Ale nie wszystkie. W takiej sytuacji to rodzic musi być czujny i zwracać uwagę na niepokojące sygnały.

Najtrudniej jest dostrzec zaburzenia snu u nastolatków. Z reguły dzieci w tym wieku nie informują swoich rodziców o takim problemie. Na szczęście istnieją pewne objawy, które wskazują zmaganie się z bezsennością.

Jak objawia się bezsenność u dzieci?

Objawy, które powinny zaniepokoić każdego rodzica i mogą wskazywać na bezsenność to:

  • senność w ciągu dnia,
  • pogorszenie koncentracji i pamięci,
  • brak energii,
  • mniejsza odporność na aktywność fizyczną,
  • znaczne obniżenie nastroju,
  • drażliwość,
  • grymaszenie,
  • niereagowanie na polecenia,
  • opuszczenie się w nauce.

Przeczytaj też: http://www.strzyga.pl/jak-rozpoznac-ze-nasze-dziecko-ma-alergie-na-kurz/

Sposoby na bezsenność u dzieci

Dzieci z reguły potrzebują większej ilości snu, niż osoby dorosłe. Wynika to z tego, że sen jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju i nauki. Aby znaleźć sposób na bezsenność, powinniśmy na początku skupić się na przyczynie problemu.

W przypadku niemowląt bezsenność wynika zazwyczaj z ząbkowania. Z kolei w przypadku nastolatków, odpowiada za takie dolegliwości burza hormonów. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jeżeli nasz maluch nie może spać, w wyniku wyrzynania się ząbków jedyna skuteczna metoda to uzbrojenie się w cierpliwość. Gdy zaburzenia snu występują u starszych dzieci, wtedy przede wszystkim należy zadbać o higienę snu. Warto również zrezygnować z drzemek w ciąg dnia, ponieważ to może przez nie dziecko nie może spać w nocy.

Źródło: https://bedetata.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here