Specjalista laryngolog

Lekarz laryngolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem różnego rodzaju chorób narządów znajdujących się w obrębie szyi oraz głowy.

Przyczyny wizyt u laryngologa

Przyczyny podejmowania wizyt u lekarza laryngologa są bardzo zróżnicowane. Obejmują one występowanie wielu rodzajów chorób laryngologicznych. Choroby laryngologiczne związane są z nieprawidłowościami, które występują w obrębie uszu, gardła i krtani, nosa i zatok przynosowych, a także innych. Wśród najczęściej występujących problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci do lekarza są między innymi choroby takie jak zapalenie ucha, przewlekłe zapalenia gardła i krtani, występujące szumy uszne, a także alergie.

Wizyta u laryngologa

Pierwsza wizyta u lekarza laryngologa polega najczęściej na zebraniu od pacjenta wywiadu chorobowego, czyli wszelkich niezbędnych informacji na temat jego stanu zdrowia oraz posiadanych przez niego chorób. W wyniku zebranego wywiadu lekarz specjalista może zdecydować o wykonaniu różnego rodzaju badań dodatkowych, które ułatwią mu postawienie odpowiedniej diagnozy. Podstawowe badania obejmują ocenę jamy ustnej i gardła, wykonaną przy pomocy wziernika lub endoskopu. W razie potrzeby lekarz laryngolog może wykonać także badanie słuchu lub USG ślinianek oraz węzłów chłonnych, a także wiele innych badań.

Miejsce odbywania wizyty

Wizyta u laryngologa może odbyć się zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i w ramach wizyty prywatnej. Aby móc odbyć pierwszą wizytę u lekarza laryngologa należy posiadać odpowiednie skierowanie, wystawione przez lekarza pierwszego kontaktu. Laryngolog jest lekarzem specjalistą, który przyjmuje w większości przychodni, zarówno w małych, jak i dużych miastach. Wśród przychodni, które oferują wizyty tego rodzaju lekarza można wymienić między innymi taką przychodnię jak Poradnia Laryngologiczna Katowice. Przyjmuje w niej szereg różnego rodzaju specjalistów, a w tym laryngolog katowice oraz laryngolog dziecięcy Katowice. Są to specjaliści, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, aby móc diagnozować i leczyć chorych posiadających choroby laryngologiczne. Dzięki ich zaangażowaniu wielu pacjentów wyleczyło się z posiadanych dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here